Skip to content →

Blog motywacyjny jako sposób na dotarcie do tysięcy ludzi

Prowadząc bloga marzymy o tym, że będziemy mieli stałe grono wiernych czytelników, i że będzie ich co najmniej kilkudziesięciu. Jednocześnie prowadzenie bloga może służyć innym ludziom. Jedną z kategorii blogów są tzw. blogi motywacyjne.

Czym są?

Blog motywacyjny to blog, na którym zamieszczamy treści, mające zmotywować naszych czytelników do określonych działań. Może to być znalezienie sobie pasji, która wypełni jakąś pustkę, może to być rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych dla osób dotkniętych problemem otyłości. Blog taki może motywować ludzi nieśmiałych i zamkniętych w sobie do otwarcia się na świat i innych ludzi. Są to blogi z misją.

Dla kogo?

Blog motywacyjny jest prowadzony dla ludzi z problemami, takich, którzy wymagają silnego zmotywowania do ruszenia w określonym kierunku. Jak wspomniano wyżej – są skierowane do ludzi nieśmiałych, otyłych, takich którzy chcieliby zacząć uprawiać sport, ale są zbyt leniwi, czy wreszcie dla osób o zaniżonym poczuciu własnej wartości.

Co dają?

Blogi motywacyjne pozwalają przede wszystkim spojrzeć na problemy, które nas dotyczą, jeszcze raz. Zobaczyć je z innej perspektywy, co pozwala na usunięcie ograniczeń. Blog nie daje jasnej i uniwersalnej odpowiedzi, nie rozwiązuje problemów, ale pomaga samodzielnie rozwiązać je poprzez zmianę kąta patrzenia. Dzięki temu pokonywanie problemu jest dla nas nie tylko celem, ale także daje satysfakcję i poczucie siły i kontroli nad własnym życiem.

Profesjonalnie prowadzony blog może odmienić życie wielu osób. Nie powinna go jednak zakładać osoba przypadkowa, lecz upoważniona do tego – psychoterapeuta lub coach.

Published in Pomysły

Comments

Dodaj komentarz