Skip to content →

Czy każdy temat na bloga jest dobry?

Bloga może założyć i prowadzić każdy, kto tylko opanował umiejętność pisania. O czym jednak pisać, by nasi czytelnicy nie opuścili nas po przeczytaniu jednego wpisu, ale wracali w niecierpliwym oczekiwaniu na kolejne słowa? I czy każdy temat na bloga jest dobry?

Warunki

Podstawowym warunkiem prowadzenia bloga jest to, byśmy opisywali rzeczy i zjawiska, o których mamy pojęcie i robili to z pasją. Czytelnicy od razu zauważą, czy spełniamy te kryteria.

Wpisy pobieżne, płytko tylko dotykające problemu, są od razu wychwytywane. Podobnie wpisy nudnawe – czytelnicy nie wrócą na bloga, przy którym usypiają. Wrócą natomiast do takiego, który jest pisany lekko, z poczuciem humoru, i znawstwem. I to niezależnie od tematyki.

Temat

Odpowiedzmy teraz na pytanie zawarte we wstępie: “czy każdy temat na bloga jest dobry?”. Okazuje się, że tak. Możemy na naszym blogu opisywać właściwie wszystko: poczynając od popularnych tematów dotyczących gotowania i utrzymania domu, poprzez wychowywanie dzieci i zwierząt domowych, podróży, kończąc na tematach tak skomplikowanych jak zagadnienia z dziedziny matematyki, astrologii, polityki, czy sytuacji politycznej w poszczególnych krajach afrykańskich.

Jeśli tylko spełnimy warunki określone w pierwszym rozdziale – znajdziemy niszę, i zyskamy sobie stałe grono czytelników. Może nie będzie ono wielkie, ale najważniejsze jest to, że ci sami ludzie będą wracali na naszego bloga w oczekiwaniu na nowe wpisy, informacje, komentarze, będą uczestniczyli w dyskusjach na forum.

Tak więc każdy temat na bloga jest dobry.

Published in Pomysły

Comments

Dodaj komentarz