Skip to content →

Jak założyć bloga na wordpress – krok po kroku

Pisanie bloga jest nie tylko modne, ale i dochodowe. Jak jednak zacząć? Najpopularniejszą platformą blogową jest WordPress. Oto prosta instrukcja: jak założyć bloga na WordPress.

Krok 1

Domena – czyli nazwa bloga lub strony internetowej, w Polsce najpopularniejszą domeną jest “.pl” i takiej najlepiej właśnie używać. Nazwa strony lub bloga powinna być profesjonalna i od razu sugerować tematykę poruszaną na blogu.

Kusząca jest oferta darmowej domeny, z doświadczenia jednak wynika, że lepiej zapłacić te kilka złotych, by blog działał bez zarzutu.

Krok 2

Serwer – czyli miejsce, w którym przechowywane będą wszystkie pliki bloga, grafika, teksty. Wybierzmy blog dobrej jakości i bezawaryjny, blog powinien być dostępny dla surfujących po sieci na okrągło, bez przerw. Sprawdźmy więc wcześniej, który serwer zagwarantuje nam najwyższą jakość. Nie zarobimy na blogu, który będzie ciągle niedostępny.

Krok 3

Instalacja bloga – aby jej dokonać należy wejść na stronę WordPress. Po kliknięciu w link aktywacyjny, zostajemy przeniesieni w panel sterowania blogiem. Najlepiej, dla uproszczenia całego procesu oglądnąć wcześniej tutorial w Internecie o tym jak założyć bloga na WordPress krok po kroku lub po prostu robić to, mając cały czas podgląd na filmik instruktażowy.

Wygląd naszego bloga możemy wybrać spośród kilku darmowych motywów, podobnie wtyczki. Zmian możemy dokonywać w dowolnym momencie, nie musimy decydować się od razu.

Założenie własnego bloga nie jest szczególnie skomplikowane, jeśli mamy podstawowe umiejętności obsługi komputera. A dobrze zaprojektowany i wykonany blog będzie dla nas zarabiał i stanie się źródłem niemałej satysfakcji.

Published in Konfiguracja

Comments

Dodaj komentarz