Skip to content →

O czym pisać bloga – ciekawe pomysły

Ciekawie pisany blog to nie tylko miejsce, w którym możemy spotkać wielu ludzi i zdobyć informacje. To także skuteczny sposób na zarabianie pieniędzy. Trzeba mieć tylko pomysł o czym pisać bloga. Oto kilka podpowiedzi.

Hobby

Wybierając tematykę dla naszego bloga, skupmy się na tym, co jest nam dobrze znane. Musimy mieć wiedzę, by nasze wpisy odwiedzało jak najwięcej osób. Możemy opisywać na przykład nasze hobby: opowieści z podróży, porady dotyczące robótek (ostatnio szalenie modne są szycie, robienie na drutach czy szydełkowanie), możemy opisywać nasze treningi i osiągnięcia sportowe. Ważne, żeby było to opisywane z pasją i znawstwem – ludzie nie lubią czytać nudnych i powierzchownych wpisów.

Dom

Modnym tematem bloga jest ostatnio gotowanie i prowadzenie domu. Choć na ten temat powiedziano i napisano już chyba wszystko, nadal powstają nowe blogi o tej właśnie tematyce. Jeśli więc masz w domu książkę kucharską po prababci – to jest to pomysł na motyw przewodni bloga.

Dzieci i zwierzęta

Ludzie kochają dzieci i zwierzątka domowe. Masz w tej kwestii coś do powiedzenia, jesteś mamą, tatą albo hodowcą zwierząt i masz bogate doświadczenie, a do tego talent pisarski i poczucie humoru – pisz. Opisuj swoje spostrzeżenia i doświadczenie, a Twój blog szybko zyska sobie szerokie grono wielbicieli, którzy będą odwiedzali go regularnie.

Szególnie popularne są blogi o tematyce poruszającej kontrowersyjne tematy, jak publiczne karmienie piersią, diety w żywieniu dzieci, poród, szczepienia. Aby zyskać sporą poczytność, warto od czasu do czasu ustosunkować się do powyższych kwestii.

O czym pisać bloga? O tym co lubimy, na czym się znamy, i o tym, o czym nasi czytelnicy będą chcieli porozmawiać. Czasem oni sami dają nam najlepszą inspirację.

Published in Pomysły

Comments

Dodaj komentarz