Czwartek, 21 listopada 2024
Mezoterapia jest metodą leczenia schorzeń skóry o rożnym podłożu, polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca dotknięte problemem, niewielkich dawek substancji leczniczych takich jak: specjalny kompleks polirewitalizujący, czy kwas hialuronowy. Wypadanie stanowi duży problem wielu osób. Dzięki zabiegom w zakresie medycyny estetycznej, takim jak mezoterapia, możliwe jest zahamowanie procesu wypadania włosów oraz przywrócenie ich ponownego wzrostu. Jak mezoterapia wpływa na wzrost włosa?
Mezoterapia stosuje się w celu powstrzymania nadmiernej utraty włosów spowodowanych zmianami hormonalnymi, nieprawidłowym odżywianiem, łysieniem plackowatym, stresem, nadmierną ekspozycją na słońce, czy ciążą i laktacją, ale również w profilaktyce. Stosuje się substancje pobudzające wzrost i hamujące łysienie. Zestaw składników dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta. Substancje te (biotyna, krzemionka organiczna, dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, witaminy, minerały, cząsteczki biostymulujące oraz czynniki wzrostu) wprowadzane są wprost do mieszków włosowych, co prowadzi do regenracji struktury włosa, jego odbudowy i wzmocnienia. Mezoterapia włosów to zabieg całkowicie bezpieczny. Każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać.
Mezoterapia skóry głowy powinna odbywać się w formie sześciu zabiegów przeprowadzonych co dwa tygodnie. Następnym krokiem jest kuracja przypominająca, która powinna mieć formę czterech zabiegów po raz w miesiącu, aby efekt został utrzymany. Pacjent po zbiegu mezoterapia powinien stosować zalecane preparaty do pielęgnacji skory głowy, gdyż mogą wystąpić obrzęki, zaczerwienienia i sińce. Istnieje jednak kilka przeciwskazań do stosowania mezoterapii,między innymi: ciąża i karmienie piersią, różnego rodzaju alergie, cukrzyca. Kiedy stosujemy leki przeciwzakrzepowe również nie możemy poddać się zbiegowi. Zastosowanie mezoterapia nie może być możliwe również w przypadku chorób nowotworowych, stanów zapalnych skóry, infekcji jak również gorączki.