Czwartek, 18 lipca 2024

Elektrokoagulacjaeltron 80 pod katem zamykania naczynek

21 kwietnia 2020Zabieg Elektrokoagulacja Eltron 80 to zabieg pozwalający na pozbycie się poszerzonych i czerwonych naczynek. Występują one najczęściej w okolicach nosa oraz na policzkach. Pękające naczynka nie wyglądają zachęcająco i estetycznie, ponadto utrudniają wykonanie makijażu. Mogą one pojawić się także na nogach, szczególnie na udach i w okolicach kolan i łydek.

Cele zabiegu

Celem zabiegu jest zamknięcie naczynek krwionośnych. Naczynka mogą stać się widoczne i popękane poprzez brak lub niską elastyczność naczyń krwionośnych spowodowaną niskimi temperaturami, zmianą warunków pogodowych, czy jako skutek stresu. Pękające naczynka powstają także poprzez nieprawidłową pielęgnację cery, złą dietę, spożywanie alkoholu i palenie papierosów, czy obciążanie układu żylnego.

 Przebieg zabiegu

Zabieg Elektrokoagulacji Eltron 80 wykonywany jest w gabinecie medycyny estetycznej przez lekarza specjalistę. Na pierwszej wizycie ustala się wskazania, jak i wyklucza przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Konsultacja lekarska jest bardzo ważnym etapem i pozwala na uniknięcie powikłań.

Na skórę stosowane jest znieczulenie. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się elektrody, dostępne w różnym kształcie. Zabieg może być wykonywany igłą, igłą z kulką, nożem lub elektrodą przeznaczoną do wykonywania bezinwazyjnego zamykania naczynek bez nakłuwania.

Podczas zabiegu dochodzi do ścięcia białka w tkankach dzięki prądowi zmiennemu o wysokiej częstotliwości, przez co powstaje na końcówkach elektrod wysoka temperatura. Powoduje ona zamknięcie się naczyń. Zabieg jest bardzo skuteczny i dodatkowo bezkrwawy.

Cały zabieg trwa od kwadransu do pół godziny. Po zabiegu powstaje mały strup, który może goić się od kilku do kilkunastu dni.  Miejsca poddane zabiegowi mogą być bolesne, podrażnione przez kilka dni.

Zalecana jest po zabiegu wiata kontrolna, by lekarz sprawdził, czy nie ma żadnych powikłań, a drobne ranki dobrze się goją. Efekty prawidłowo wykonane zabiegu są stałe.

Należy pamiętać, iż co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać ziół fotouczulających i leków posiadających w składzie kwas salicylowym, o czym powinien poinformować lekarz.